İspanya & Endülüs Turu (EKİM)
Barcelona (1) - Valencia (1) - Granada (1) - Sevilla (1) - Cordoba (1) - Madrid (1)
Arkadaşlarınızla Paylaşın...
İspanya & Endülüs Turu (EKİM)

TUR GENEL TANIMI

Tüm Turlar + Kahvaltı + Akşam Yemekleri + Flemenk Gecesi
Gezilecek Yerler: Barcelona - Granada - Valencia - Malaga - Sevilla - Cordoba - Toledo - Madrid
Kalkış Noktaları: ADANA ŞAKİRPAŞA HAVAALANI
Geceleme: 6 Gece / 7 Gün
Konaklama: Barcelona (1) - Valencia (1) - Granada (1) - Sevilla (1) - Cordoba (1) - Madrid (1)
Tarihler: 06 Ekim
1299.00
Tur Programını İndir (PDF)
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk 2. Çocuk  
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
TUR PROGRAMI

 

İSPANYA & ENDÜLÜS

 

BARCELONA - VALENCİA - GRANADA - MALAGA -SEVİLLA -

CORDOBA  TOLEDO – MADRİD

 

TÜM TURLAR + 6 AKŞAM YEMEĞİ + 6 KAHVALTI + FLEMENK GECESİ DAHİL

 

06 - 13 EKİM 2018

 

 

THY İLE ADANA ÇIKIŞLI

 

 

1. Gün: İstanbul - Barcelona

Sabah saat 04.30’da Adana Şakirpaşa Havalimanında buluşarak, Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından  THY/Anadolujet  tarifeli TK 7265 sefer sayılı uçuşu ile saat 05.55’de İstanbul’a hareket. 07.35’deki varışımız sonrası dış hatlar terminalinden TÜRK HAVA YOLLARI'nın  TK1835 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.30’da Barcelona  uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 12.20’da varış. Burada bizi bekleyen tur aracımızla ve Türkçe rehberimiz ile Barcelona turumuza başlıyoruz. İspanyol ve Katalan kültürüne dair keşfe başlıyoruz. Bugün, Endülüs Arenası, eşsiz Barcelona manzarası ile sizleri büyüleyecek Montjuic Tepesi, Barcelona Limanı, Kristof Kolomb Heykeli (Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikası, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla, Port Olimpic göreceğimiz ve gezeceğimiz yerler arasında. Günün sonunda 4* otele yerleşme, akşam yemeği sonrasında dinlenme.


2. Gün: Park Guell – Gotik Mahalle – Valencia

Sabah kahvaltısı sonrası UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Barcelona’nın en sıra dışı parkı olan mimar Antoni Gaudi’nin eseri Park Guell ‘e gidiyoruz. Gotik Mahalle’de gerçekleştireceğimiz yürüyüş esnasında; Gotik mimarinin en üst düzey eserleri arasında masalsı bir dünyada kaybolacaksınız.  Öğle saatlerine kadar sürecek masalsı gezimizin ardından Valencia’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik Akdeniz’in kıyısında yapacağımız manzaralı yolculuk sonrasında Valencia’ya varış. Jardines del Turia (Turia Bahçeleri), gotik mimari yapısına sahip Valencia Katedrali, şehrin sembolü olan Micalet Çan Kulesi, 15. Yüzyıl' da takasla alışveriş yapılan Lonja Market ve Eski Market alanı ve modern mimari tarzı ile Ciudad de las Artes ylas Ciencias yapıları göreceğimiz yerler arasındadır.  Gezimizin ardından, akşam yemeği ve 4* Otelde geceleme.


3. Gün: Valencia – Granada – Al Hamra

Sabah kahvaltısı sonrası otelden çıkış ve Granada ’ya hareket.  Öğle saatlerinde varacağımız Granada ’da şehre hâkim bir tepede savunma kalesi ve saray olarak yapılmış Al Hamra'yı ziyaret ediyoruz. 5. Charles Sarayı ile başlayacak olan turumuzda, şehrin uzun süren Arap geçmişinden kalan, duvarlarında kullanılan kırmızı renk ve damlarındaki kırmızı kiremitlerden dolayı kırmızı anlamına gelen Al Hamra'da birbirleriyle bağlantılı sayısız odaları, salonları, avluları, fıskiyeli havuzları, çeşmeleri görülecek yerler arasında. Al Hamra’nın yanı sıra Arap Çarşısı ve Albaizin Semti, Granada ’da görülmeye değer diğer yerler arasında. Granada gezimizin ardından akşam yemeği ve 4* Otelde konaklama.


4. Gün: Granada – Malaga – Sevilla

Sabah kahvaltısı sonrası otelden çıkış ve Malaga’ya hareket.  Ünlü ressam Pablo Picasso’ nun doğduğu şehir olan Malaga' daki panoramik şehir turumuzda Paseo de Parque ( Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatorosu, Puerto Marina (Liman) ve La Alcazaba ve Gibralfaro Kalesi göreceğimiz yerler arasında. Gezi bitiminde Sevilla’ya hareket ediyoruz. İspanya’nın 4. Büyük kenti olan ve Andalucia başkenti ve geçmişteki sömürge ticaretinin merkezi konumunda olan Sevilla’da Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Altın Kule, Santa Cruz Bölgesi, Maria Luisa Parkı görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz Guadalguivir Nehir Gezisi'ne (ekstra) katılabilirler. Gezinin ardından, Akşam yemeği ve Flemenk GecesiFlamenko şovunu ve danslarını izleme fırsatı buluyoruz. İspanya’nın en ünlü kültürel zenginliklerinden biri olan Flamenko şovundan sonra Sevilla’da otele dönüş ve 4* Otelde geceleme.


5. Gün: Sevilla - Cordoba

Sabah kahvaltısı sonrası otelden çıkış ve Sevilla’da bulunan Avrupa’nın en yaşlı sarayı Al Cazar Sarayı’na ( El Kasr Sarayı) gidiyoruz. Arap ve Hristiyan karışımı mimarisi ile sizleri büyüleyecek saray gezimizin ardından Cordoba ’ya hareket.  1,5 saatlik yolculuk sonrasında bembeyaz evleri ve labirent gibi sokakları ile Musevi Mahallesi, Plaza Tendillas, Calle de Flores, tipik Endülüs sokakları, iç avlulu çicekli evleri ile Judeira, Plaza Myor, Roma Köprüsü, şehir surları ve Almodovar Kapısı başlıca göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği molasının ardından Cordoba Camii' gezisine çıkıyoruz. Batı İslam Sanatının en etkili ve en büyük yapılarından biri olan ve 785 yılında yapımına başlanıp 987 yılında tamamlanan Cordoba Camii Mezquitada yer almaktadır. Cordoba gezimizin ardından akşam yemeği sonrası geceleme 4* Otelde.


6. Gün: Cordoba – Toledo - Madrid

Sabah kahvaltısı sonrası Toledo’ya gitmek üzere otelden ayrılıyoruz. Yaklaşık 3 saat yolculuk sonrası Toledo’ya varış. 1560 senesinde II. Felipe imparatorluğunun Başkentini Madrid şehrine taşıyana kadar, döneminin en önemli kültür, ticaret ve askeri merkezi idi Toledo. Tajo Nehri'nin çevrelediği ve UNESCO’nun dünya mirası Listesi'nde koruma altına aldığı Toledo'da, Toledo Katedrali, şehrin kalbi Zocodover Meydanı, Alcantara Köprüsü, Bisagra Kapısı ve Orta Çağ’ın izlerini taşıyan sokakları gezeceğiz. Gün içerisinde ayrıca çeliği ile meşhur Toledo’da şövalyeler döneminin en önemli ekipmanları olan çelik zırh, kalkan ve kılıçların geleneksel yöntemlerle üretildiği bir fabrikayı ziyaret edecek ve Endülüs döneminin el işçiliği ile günümüze Şam İşi olarak ünlenerek gelen 24 ayar altın telinden telkari usulü ile çelik tabaklara işlenen ince işçilik ürünlerini göreceğiz. Toledo'nun kendine has lezzeti dünyaca bilinen acıbadem tatlısı marzipanın tadıp damaklarımızda hoş bir tat ile döneceğimiz Madrid’de konaklayacağımız 4* Otele varış ve akşam yemeği sonrası dinlenme.


7. Gün: Madrid – İstanbul – Adana

Sabah kahvaltısı sonrası Madrid Gezimizi yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Dünyanın en kalabalık 5. Şehri olan Madrid’e varış.  Aynı zamanda Ankara ile kardeş şehir statüsünde olan Başkent Madrid’de Kraliyet Sarayı, İspanya Meydanı Ve Cervantes Anıtı, La Puerto Del Sol Alanı, Alcala Kapısı, Cibeles Meydanı Ve Çeşmesi, Paseo Del Prado Ve Apollo Çeşmesi, Retiro Parkı, Gran Via, Castellana Caddeleri ve Plaza Mayor görülecek yerlerdir. Madrid’de vereceğimiz serbest zaman sonrasında Havaalanına hareket ediyoruz. Saat 16.30’da havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK1860 nolu seferi ile saat 18.15’de İstanbul Atatürk Havalimanı'na hareket. Saat 23.25’de varış ve İç hatlar terminaline geçerek yine Türk Havayollarının TK2476 sefer sayılı saat 02.20 uçuşu ile Adana’ya hareket. 04.00’da Adana’ya varışımızı takiben turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek üzere hoşçakalın.


DAHİL OLANLAR   DAHİL OLMAYANLAR

* TÜRK HAVA YOLLARI İLE ADANA - İSTANBUL - ADANA EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ,

* TÜRK HAVA YOLLARI İLE İSTANBUL - BARCELONA // MADRİD  - İSTANBUL EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ,

* BARCELONA’DA 4* GOLF OTELVB. 1 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA,

* VALENCİA’DA 4*SOROLLA PALACE VB. OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

* GRANADA’DA 4* GRANADA PALACE VB. OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

* SEVİLLE’DE 4* SİLKEN AL ANDALUS VB. OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

* CORDOBA’DA 4* EXE CUGİDAD DE CORDOBA VB. OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

* MADRİD’DE 4* SENATOR BARAJAS VB. OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

* OTELLERDE 6 ADET KAHVALTI (AÇIK BÜFE & SET),

* OTEL & RESTORANTTA 6 ADET AKŞAM YEMEĞİ,

* AKŞAM YEMEKLİ VE ALKOLLÜ & ALKOLSÜZ İÇECEKLİ FLEMENK GECESİ,

* HAVALİMANI VERGİLERİ,

* HAVALİMANI - OTEL - HAVALİMANI TRANSFERLERİ,

* PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM TURLAR,

* TÜRKÇE YEREL REHBERLİK HİZMETİ,

* SAMBA TURİZM EŞLİĞİ,

* YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI,

* SEYAHAT SİGORTASI,

 

* MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ,

* ŞOFÖR VE YEREL REHBER BAHŞİŞLERİ (İSTEĞE BAĞLI)

* VİZE ÜCRETİ (140€)

* ÖĞLE YEMEKLERİ VE PROGRAM DIŞI HARCAMALAR


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

06 Ekim

FİYATLAR

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
06.10.20181299.001598.00 1299.000 - 12 Yaş 999.00
0 - 12 Yaş 999.00
Taksitler »

TUR NOTLARI

TUR OTELLERİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldıYardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

03224591616

Neden Biz?
Geniş Ürün Seçeneği

1,000 + Otel Seçeneği

Sürekli Canlı Destek

Çağrı Merkezimiz 7 Gün 24 Saat Sizi Arayabilir yada Siz Çağrı Merkezimizi Arayabilirsiniz.

Benzer Turlar
Orta Avrupa Turu (TEMMUZ)
BUDAPEŞTE (2) & VİYANA (2) & PRAG (2) KONAKLAMALARI 4* OTELLER
20.07.2018
1190.00'den itibaren
Orta Avrupa Turu (KASIM)
Budapeşte (2) - Viyana (2) Prag (2) 4* Oteller
03.11.2018
999.00'den itibaren
Paris & Benelüx Turu (TEMMUZ)
Lüksemburg & Paris & Brüksel & Amsterdam
29.06.2018
1299.00'den itibaren
Paris & Benelüx Turu (EKİM)
Metz & Paris & Brüksel & Amsterdam
23.10.2018
1299.00'den itibaren
384 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 4972122