Telefon 03224591616 - 0545 459 16 16 WhatsApp 0545 459 1616

Kars & Ani & Çıldır Gölü & Sarıkamış Turu

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
Sömestre Tatilinde Vip Program
Tarihler
Gezilecek Yerler
Kars & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Sarıkamış
Kalkış Noktaları
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Geceleme
3 GECE 4 GÜN
Konaklama
4* Otelde Yarım Pansiyon
Ulaşım
Türk Hava Yolları ile

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

KARS & ANİ & ÇILDIR & SARIKAMIŞ

KARS KALESİ - KATHERİNA EVİ - ÇILDIR GÖLÜ - KAFKAS DANS GÖSTERİSİ - OPERA EVİ

12 HAVARİ KİLİSESİ - FETHİYE CAMİİ - ANİ HARABELERİ - SARIKAMIŞ – ŞEHİTLİK

BUZDA BALIK AVI + ÇILDIR GÖLÜNDE ATLI KIZAK KEYFİ DAHİL 

 08-11 MART, 15-18 MART, 22 - 25 MART 2018 / THY ANADOLU JET İLE

 

1. Gün: Adana - Kars - Kars Şehir Turu - Kars Kalesi

Adana Şakirpaşa Havaalanında 07.00’da buluşmamızın THY’nin (Anadolu Jet) TK7261 08:55 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 10:25’de varışımız sonrasında aktarmamızı yaparak TK7300 13:20 uçağı ile Kars uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 15.15’de Kars’a varış. Kars’a varışımız ile birlikte özel aracımız bizleri havaalanında karşılıyor. Daha sonra İlk olarak Kars Kalesi’ne çıkıyor ve şehri yukarıdan izliyoruz. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Otelimize yerleşiyor ve akşam yemeklerimizi alıyoruz. Konaklama Kars Merkezdeki KARS PARK Otelde. 


2. Gün: Ani Harabeleri - Çıldır Gölü – Atlı Kızak Turu – Buzda Balık Avlama

Sabah kahvaltımızın ardından Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Bakımsızlık ve terk edilmişliğine rağmen hala görülmeye değer bir yer. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede Tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne gidiyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim el verdiği takdirde gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı Keyfini yaşıyoruz. (Gölde buzlar erimişse gezintimiz göl kenarında olacaktır.) Göl üzerinde ve çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında meşhur Kars gravyeri tadımı ve alımı için mola veriyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği otelimizde.

 

Not: Bugün ki gezimizde Çıldır Gölünde Balık Menü Öğle Yemeği ve Göl üzerinde Atlı Kızak Gezisi FİYATA DAHİLDİR!! 


3. Gün: Kars Müzesi – Sarıkamış Kayak Merkezi – Şehitlik – Kafkas Dans Gösterisi

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Kars Merkez ‘de bulunan Kars Müzesi gezimizi yapacağız. 1981´de açılışı yapılan Modern Kars Müzesi günümüzde arkeolojik, etnografik ve taş eserlerin sergilendiği önemli müzeler arasında yer almaktadır. Ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars’ta konaklayacağımız otelimize dönüş. Kısa bir dinlenme sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenen ‘’Akşam Yemekli Kafkas Dans Gösterisi’’ eğlencesine gidiyoruz.  


4. Gün: Kars - Adana

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve bölgeye özgü peynir ve bal alışverişlerimizi yapabilmek için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında saat 09.30’da havalimanına transfer. THY (Anadolujet) TK7091 11.00 uçuşu ile Ankara Esenboğa Havalimanı uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve aktarma yaparak TK7108 16:25 uçağı ile Adana uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 17.30 Adana’ya varış ve turumuzun sonu. 


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

* Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

* Ekstra olarak düzenlenen Akşam Yemekli Kafkas Dans Gösterisi hakkındaki detaylı bilgiyi firmamızdan alabilirsiniz.

* Uçak biletlerimiz ekonomi sınıfı biletlerdir.

* Çıldır Gölü’ndeki Atlı Kızak gezisi göldeki buz kalınlığı yeterli seviyede olduğu takdirde yapılabilmektedir.

* Kişi bilgilerinde rezervasyon sonrasında değişiklik veya rezervasyon iptali durumunda ücret iadesinde ulaşım araçları veya oteller kaynaklı olarak tamamiyle veya belli oranlarda kesintiler olabilir.

* Gezilen bölgenin hava şartları soğuk olması nedeni ile gerekli olabilecek kıyafet bilgisini lütfen acentamızdan edininiz.

Kars & Ani & Çıldır Gölü & Sarıkamış Turu Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..