Telefon 03224591616 - 0545 459 16 16 WhatsApp 0545 459 1616

Doğu Anadolu Turu

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
Işık Doğudan Yükselir
Tarihler
Gezilecek Yerler
Bingöl & Bitlis & Van & Ağrı & Iğdır & Kars & Erzurum & Erzincan
Kalkış Noktaları
İstasyon Meydanı
Geceleme
5 Gece 7 Gün
Konaklama
4*lı Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
Ulaşım
Lüks Otebüslerle Konforlu Seyehat

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

 

DOĞU ANADOLU

 

BİNGÖL & BİTLİS & VAN & AĞRI & IĞDIR & KARS & ERZURUM & ERZİNCAN

 

SOLHAN, YÜZER ADALAR, NEMRUT KRATER GÖLÜ, AHLAT, HOŞAP, GEVAŞ,AKDAMAR ADASI HALI KÖY, MURADİYE ŞELALESİ, DOĞU BAYAZIT, İSHAK PAŞA, ANİ, SARIKAMIŞ, GİRLEVİK ŞELALESİ

 

27 NİSAN - 03 MAYIS 2018, 17 - 23 AĞUSTOS 2018

 

 

1. Gün:

Akşam saat 23.30’da istasyon önünde buluşmamızın ardından saat 23.45’da turumuza başlıyoruz ve Bingöl’e hareket ediyoruz.


2. Gün:

Bingöl’e varış ve alacağımız yöresel kahvaltımızın ardından kısa bir şehir turu yapıp rüzgâr ve dış etkenlerin kuvvetine göre hareket ederek yer değiştiren Yüzen Adaları görmek üzere Solhan’a gidiyoruz. Burada seyir terasından panoramik olarak adaları gördükten sonra Muş üzeri Bitlis’e hareket ediyoruz. Bitlis’te alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından İhlasiye Medresesi, Bitlis Kalesi, El Aman Kervansarayı gezilerimizin sonrasında Tatvan’a hareket ediyoruz. Konaklama yapacağımız 4* Otele varış odalara yerleşme ve alacağımız akşam yemeğimizin ardından dinlenme.


3. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından minibüslerle otelden ayrılıp Nemrut Kaldera’sına hareket ediyoruz. Buhar Bacası, Ilıkgöl, Soğuk Göl görüldükten sonra tekrar aracımıza dönüş. Otobüsümüzle Ahlât’a gidiyoruz. Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Emir Bayındır Kümbeti’nin görülmesi sonrası ünlü Ahlât Bastonları’nın yapıldığı atölyelerden bir tanesinin ziyaret edilmesi ve baston yapımı hakkında bilgi alınması ve alışveriş sonrası Van’a hareket ediyoruz. Doğu’nun Denizi olarak bilinen Van Gölü manzaralı yolculuğumuz sonrasında varacağımız Van’da Hüsrev Paşa Külliyesi, Tuşba Kalesi gezilerimizi yapıp konaklayacağımız 4* Otel’e yerleşme. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrasında dinlenme.


4. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Hoşap’a hareket ediyoruz. Mahmudi Beyliği döneminde yapılan Ortaçağ Şatosu görünümündeki Hoşap Kalesi’nin gezilmesi, Çavuştepe’ye geçiyoruz. Urartular döneminde yapılan depolar, sunakların görülmesi, Gevaş’a hareket. Gevaş’tan bineceğimiz tekne ile Akdamar adasına geçiyoruz. Ortaçağ Ermeni mimarisinin en güzel eserleri arasında sayılan Akdamar Kilisesi’nin görülmesi ve burada verilecek serbest zaman sonrası tekne ile Gevaş’a geçiyoruz. Öğle yemeği sonrası Van 100.yıl Üniversitesi bünyesinde açılan Van Kedi Evi’ni ziyareti Nesli tükenmekte olan Van Kedisi ile ilgili Koruma ve Üretimi hakkında gerekli bilgilerin alınması sonrasında yöresel el dokuma ürünlerinin ve halılarının satıldığı Halı Köy’ü ziyaret ediyoruz. Alışverişlerimizin sonrasında otelimize dönüş ve alacağımız akşam yemeğimizin ardından dinlenme.


5. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Muradiye’ye hareket ediyoruz. Bend – i Mai Çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi’nin görülmesi fotoğraf çekimi ve serbest zaman. Çaldıran Ovası’nı izleyerek Tendürek Dağları’nın önemli geçiş noktalarından biri olan 2640 metre yükseklikteki Tendürek Geçit’ini geçerek Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubeyazıt’a ulaşıyoruz. Osmanlı’nın Doğudaki en son yapısı olan İshakpaşa Sarayı’nın görülmesi ve Doğubeyazıt çarşılarında alış veriş ve öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası Türkiye ile İran Sınırında bulunan Meteor Çukuru’nun görülmesi ve fotograf çekimi ardından Kars‘a hareket. 4* Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.


6. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından gezimize başlıyoruz. İlk olarak Kars Kalesi, Panoramik Kars gezisi sonrasında Ani’ye hareket ediyoruz. Ani Antik Kenti gezimiz esnasında Ani Şehir Surları, Aslanli Kapı, Selçuklu Hamamı, Tigran Honents        (Resimli) Kilise ve Büyük Katedral (Fethiye Camii),Ebul Menecuher Camii gezileri ardından Arpa Çay’ın panoramik olarak görülmesi sonrasında Kars’a dönüş burada alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Allahu Ekber Dağları eteklerinde Şehit düşen askerlerimizin aziz anısına yapılmış olan Sarıkamış Şehitliği ziyareti. Erzurum’a hareket. Erzurum’da Aziziye ve Mecidiye Tabyaları, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii görüldükten sonra Rüstem Paşa Hanı’nda alışveriş için serbest zaman. Palandöken Dağı’nda bulunan otelimize varış. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve geceleme


7. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Erzincan / Tercan’a hareket. Tercan’da Girlevik Şelalesi’ni gördükten sonra Erzincan – Sivas – Kayseri – Niğde yol üzeri Adana’ya hareket.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.

Doğu Anadolu Turu Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..