Telefon 03224591616 - 0545 459 16 16 WhatsApp 0545 459 1616

Ilgaz & Safranbolu & Kastamonu

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
ANADOLU’NUN EN YÜCE KAYAK MERKEZİ
Tarihler
Gezilecek Yerler
Ilgaz Dağı-Safranbolu-Kastamonu
Kalkış Noktaları
Adana İstasyon Meydanı
Geceleme
1 Gece / 2 Gün
Konaklama
Safranbolu'da Konaklama
Ulaşım
Lüks Turizm Otobüsleri İle

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a


ANADOLU’NUN EN YÜCE KAYAK MERKEZİ

 

 


ILGAZ DAĞI & KASTAMONU & SAFRANBOLU

 

1 Gece / 2 Gün (HaftaSonu)

 

19-21 OCAK / 16-18 ŞUBAT / 23-25 MART 2018

 

 

1. Gün:

Saat 20.45’da İstasyon önünde buluşmamızın ardından saat 21.00 Pozantı – Aksaray – Ankara – Çankırı yol güzergâhından Safranbolu’ya hareket.


2. Gün:

Sabah 07.00’da Safranbolu’ya varış ve alacağımız kahvaltı sonrası turumuza başlıyoruz. İlk olarak Hıdırlık Tepesi’ne hareket ediyoruz. Türklerin kente geldiklerinde ilk durakladıkları ve belli bir süre yaşadıkları hıdrellez ve yağmur duası kutlamalarını yaptıkları yer olan Hıdırlık Tepesinden önce eski Safranbolu’yu rehberimiz anlatımında tanıyacağız ve kısa bir fotograf molasının sonrasında geçmişe yolculuğumuza başlıyoruz. Kısa bir yürüyüş sonrasında kendinizi hala Osmanlı dönemini yaşayan bir konağın önünde bulacaksınız. Kaymakamlar Evi. Konağın ilginç mimarisi ve o dönemin yaşam tarzı sizleri büyüleyecek. Kaymakamlar evi gezimizin ardından yürüyüşümüze devam ediyoruz ve Safranbolu’nun konaklama ve ticaret merkezi olan Cinci Han’ı görerek Arasta Çarşısına geliyoruz. Burada ahşap ve bez dokuma ürünlerden satın alabilirsiniz, yol boyunca size ikram edilen safranlı lokumların tadına bakabilir ve bunlardan satın alabilirsiniz. Safranbolu gezimizin ardından Yörükköyü’ne hareket ediyoruz. Burada alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Kastamonu 5* İksir Otel’e hareket. Akşam otelde alacağımız yemek sonrası geceleme.


3. Gün:

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Kastamonu şehri turumuzu yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Münire Medresesi, Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah Köprüsü gezilerimizi yapıp Kastamonu’ya özgü çekme helvaların tadına baktıktan sonra Ilgaz’a hareket ediyoruz. Anadolu’nun en yüce dağına eşsiz yol manzaraları ile çıkıyoruz. Yaban hayatın merkezi konumundaki Ilgaz’da doğayla baş başa geçireceğimiz serbest zaman esnasında teleferik, kızak, kayak gibi kar aktiviteleri ile güzel vakit geçirebilir ve teleferikle çıkabileceğiniz terasta manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ilgaz günümüzün devamında Adana’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Ankara – Aksaray – Ulukışla yol güzergâhından Adana’ya geç saatte varış ve turumuzun sonu. Samba Turizm’e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

Uyarı: Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.

Vize Kısmıyla ilgili açıklama alanı...

Ilgaz & Safranbolu & Kastamonu Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..